КОНСПЕКТ
ЗАНЯТТЯ ПО ПАТРІОТИЧНОМУ
ВИХОВАННЮ
ДІТЕЙ
СЕРЕДНЬОГО ВІКУ
«УКРАЇНА --ЄДИНА КРАЇНА»
ГРУПА № 10
ВИХОВАТЕЛЬ
ФРАНКО О.В.
ВІННИЦЯ 2015
МЕТА: виховувати у дітей
повагу та любов
до рідної країни,
гордість за приналежність
до українського народу,
поважне ставлення до
українських символів --прапора,
герба, гімну, рослин
символів, любов та
повагу до малої батьківщини
--Вінниці, ознайомлювати з
назвами країни, столиці,
рідного міста,людей, що
живуть в Україні,
ознайомлювати з віршованими
рядками про рідну
країну, розвивати інтерес
до рідної країни,
до знань про
її культуру та
історію
МАТЕРІАЛИ: предметні та
сюжетні малюнки, символи
України, вірші, загадки,народні іграшки,
музичний записи
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. ПРИВІТАННЯ З ДІТЬМИ
--Діти,
давайте навчимося вітатися
як всі українці
ДОБРОГО ДНЯ! ДОБРОГО
РАНКУ! ДОБРОГО ВАМ ЗДОРОВ”Я!
2.ДИДАКТИЧНА ГРА « ЯК
ТЕБЕ ЗВАТИ?»
--Діти, давайте
всі назвемо свої
імена, щоб ваша
нова група та
всі іграшки з
вами познайомилися.( діти
передають м’ячик і
називають своє ім”я)
3.КАЗОЧКА ПРО ЖУРАВЛЯ
--Діти, ви
любите казки? Хочете
послухати казочку про
журавлика?
Жив у нашій
країні журавель. Він
любив подорожувати. У
нього були великі
міцні крила, восени
він летів у
теплі краї над
різними країнами. Коли
він повернувся весною
назад, дітки підійшли
до нього і
запитали:
--Яка країна найкраща?
Журавель
подумав і сказав:
--Я багато країн
бачив, але найкраща
країна -- наша
рідна країна.Запамятайте, діти, та
земля мила, де
мати народила. (Діти повторюють
прислів’я)
4. ДИДАКТИЧНА
ВПРАВА «НАША КРАЇНА»
--А як
же називається наша
країна?
(Наша країна
називається Україна) Діти
повторюють це речення.
5. ДИДАКТИЧНА
ВПРАВА «Я –УКРАЇНКА, Я – УКРАЇНЕЦЬ»
Вихователь запитує
у дитини:
--Ти хто? (
Дівчинка відповідає «я- українка», хлопчик
відповідає «я- українець»)
6. РОЗГЛЯД
ІЛЮСТРАЦІЙ ІЗ ЗОБРАЖЕННЯМ
ДІТЕЙ В УКРАЇНСЬКОМУ
НАЦІОНАЛЬНОМУ ОДЯЗІ
--Кого ви
бачите?
--З якої
вони країни? Як
ви про це
дізналися? ( у
дівчинки віночок, вишиванка,
намисто червоне схоже
на калину, у
хлопчика вишиванка, червоні чобітки, штанці-шаровари)
Це діти-українці, хлопчик-українець і
дівчинка-українка. Вони живуть
на Україні.
7. ДИДАКТИЧНА
ВПРАВА З РОЗДАТКОВИМ
МАТЕРІАЛОМ « ДІТИ—УКРАЇНЦІ»
--Кого бачите?-
--Що впізнали
українського?
--Що вам
подобається в одязі
і прикрасах?
8. РОЗГЛЯДАННЯ
ЛЯЛЬКИ_УКРАЇНКИ і ХЛОПЧИКА-УКРАЇНЦЯ
9.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ІШОВ ЗАЄЦЬ
ПО КАПУСТУ,
А НА
ПОЛІ ПУСТО-ПУСТО,
ЩЕ НЕ
ВИРОСЛА КАПУСТА,
ЙШЛА ЛИСИЧКА
ПОЛЮВАТИ,
ЗАЙЦІ
КИНУЛИСЬ ТІКАТИ,
ЙШОВ ВЕДМЕДИК ПО
МАЛИНУ,
ОЙ, БОЛИТЬ
В ВЕДМЕДЯ СПИНА,
ТУТ МЕТЕЛИК ПРИЛЕТІВ
НА КАЛИНУ ТИХО
СІВ
(діти в
колі виконують рухи,
що імітують дії тварин, і
промовляють слова)
10.БЕСІДА ПРО
КАЛИНУ
--Діти, калина
-- дуже гарний кущ,
до якого прилітають
і метелики, і
птахи, а особливо
люблять милуватися калиною
люди. У калини
гарні кучеряві листочки,
квіти білі, а
ягоди --червоні. Помилуйтеся.
Яка гарна гілочка
калини,(показую дітям
гілочку з червоними
ягодами). Запам”ятайте, про
калину кажуть: ЧЕРВОНА
КАЛИНА --СИМВОЛ УКРАЇНИ.
Розгорніть сторіночки
книжечки, знайдіть зображення
калини.
(діти розглядають
ілюстрації книжечки «Пісня
про рушник»)
11. ЗНАЙОМСТВО
З ГІМНОМ УКРАЇНИ
--Під калиною
добре посидіти в
холодочку, послухати пісеньку
соловейка, самому заспівати.
А чи знаєте ви,
яка найголовніша пісня в
Україні? (Це гімн
України). Давайте послухаємо
його. (вмикаю запис,
діти слухають стоячи,
руку тримають на
серці)
ЗАПАМЯТАЙТЕ, НАЙГОЛОВНІША
ПІСНЯ НА УКРАЇНІ
--ГІМН УКРАЇНИ.
12. ЗНАЙОМСТВО
З ПРАПОРОМ УКРАЇНИ
--Дівчинка і
хлопчик-українці хотять загадати
вам загадку, що це?
(показ невеликого прапорця).
Це прапор нашої
країни.
--Які кольори
на прапорі ви бачите?
--Яка форма прапора?
Пояснення ,
що означає кожен
колір прапора.
Послухайте, як
про наш прапор
написали вірш:
ПРАПОР НАШОЇ
КРАЇН
МАЄ КОЛІР
ЖОВТО-СИНІЙ,
І ПОВИНЕН
КОЖЕН ЗНАТИ,
ЯК НАШ
ПРАПОР МАЛЮВАТИ:
СИНЄ НЕБО,
ЖОВТЕ ПОЛЕ
НАМАЛЮЮ Я
З ЛЮБОВ”Ю
(кілька разів повторюємо
вірш , щоб
запам’ятати)
13. РОБОТА
З РОЗМАЛЬОВКАМИ
--Діти, ось
вам маленькі подаруночки
від діток-українців --прапорці,
спробуйте їх гарно і
правильно розфарбувати.
14.ПІДСУМОК
---Як називається
наша країна?
--Як називаються
люди, що живуть
на Україні?
--Які прислів’я
ви запам’ятали?
--Назвіть символи
України.
--Що найбільше
запам’яталося?
Подяка за
активну роботу.